Volleyball Danmark

TC Påske Camp 2018


Dato og tid

Torsdag d. 29. marts 2018 kl. 12:00 til lørdag d. 31. marts 2018 kl. 16:00

Tilmeldingsfrist

Fredag d. 23. marts 2018 kl. 22:00

Sted

Hyldgaard skole
Hyldgaard alle 9
7430 Ikast
Denmark

Arrangør

Volleyball Danmark
+45 4326 2626
dvbf@volleyball.dk

Talentcenter Vest har fornøjelsen, at byde velkommen til

TC Påske Camp 29.-31. marts 2018 i Ikast.

En træningslejr ÅBEN FOR ALLE ungdomsspillere, der kan være hjemmefra i 3 dage, samt spille volleyball på Teen 2 og opefter. Skal vi sætte alder på, så er 11 år grænsen nedad og opad har vi ikke nogen grænse.

Så har du lyst til masser af træning og en på opleveren, så er det en god idé at melde dig - vigtigt er bare at du ved at vi ikke træner Kids-volley, men masser af teknik og spil.

Når man kommer til en TC Vest Camp, så deles man ind i forskellige grupper efter alder og klub. Efterhånden deles der i niveauer, hvor man træner sammen med spillere på ens eget niveau. Dette gør vi fordi vi ved at det er den bedste måde at lære på, hvilket gør at du får mest muligt ud af det.

Volleyball Danmarks Talenthold Vest deltager på lejren. Det er en del af deres obligatoriske program.

Spillere fra TC Øst og Talenthold Øst er meget velkommen at deltage på lejren. Der arrnageres dog ikke fællestransport for evt. deltagende øst-spillere (måske er der nogle fra øst der gør det alligevel).

DU19-bruttotruppen deltager også på campen og er til try-out ift. udtagelse til DU19-landsholdet, der skal spille CEV Kval i april. HU19 har sin try-out et andet sted og tid.

Hvis man som Vest-spiller vil kunne være i betragtning for en kommende bruttotrup til et ungdomslandshold, er deltagelse i TC Vest en af forudsætningerne - de andre er:
  1. at passe sin træning i klubben
  2. at lave fysisk træning 2 gange pr. uge

Pris: 550,- kr. pr. person, inkluderer mad fra aftensmad den 29/03 til frokost (og mulighed for hjemrejsemadpakke) den 31/03, overnatning, træning, aktiviteter og teoretisk undervisning.
Talentspillere i Vest, har via deres talentkontingent, betalt for camps.

Sidste frist for tilmelding er den 18. marts 2018 og fristen bedes overholdt.

Forældre, klubtrænere og talenttrænere er meget velkommen at deltage i lederstaben under lejren. Send en mail til mb@isi.dk , hvis I gerne vil være med.

Træningssted / Indkvartering: Hyldgaardskolen, Hyldgaards alle 9, 7430 Ikast

Mødetid og sted: Alle mødes på Hyldgaardskolen d. 29/03 kl. 12.00. Træningen starter kl. 12.30. Lejren afsluttes d. 31/03 senest kl. 16.00. (drengene afslutter sidst omkring kl. 16.00)

Medbring: - En god solid madpakke til frokost d. 29/03 - Sengetøj/sovepose og pude - Luftmadras/liggeunderlag - Træningstøj til 6 træningspas - Ørepropper (hvis du ikke kan tåle snorken!) - Et ekstra par knæbeskyttere - Sygesikringsbevis – De volleypapirer du fået og har.

Drengeansvarlig: Thomas Skifter – 2125 5069

Pigeansvarlig: Mats Björkman – 5141 3335

Send SMS ved spørgsmål, hvis vi ikke tager mobilen.

Deltagerliste

Navn Klub
Adelina Pedersen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Agnes Due Nygaard Farum-Holte (Klubmedlem)
Agnes Mellmølle DHV Odense (Klubmedlem)
Alfred Piaster Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Amalie Jørgensen Fortuna Odense Volley (Klubmedlem)
Amy Oechsler Bailey Sønderborg VK (Klubmedlem)
Anders Hauge DHV Odense (Klubmedlem)
Anders Veje Dahlgaard Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Andreas Brinck Farum-Holte (Klubmedlem)
Anna Wulff DHV Odense (Klubmedlem)
Anne Sofie Duvall Pedersen Ølgod Idrætsforening, Volleyball (K
Annline Rigmor Gram Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Anton Dixen Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Anton Spile DHV Odense (Klubmedlem)
Asger Jørgensen Fortuna Odense Volley (Klubmedlem)
Aske Løjborg VK Vestsjælland (Klubmedlem)
Astrid Kastoft Rasmussen Sønderborg VK (Klubmedlem)
Astrid liv Empacher Holte IF (Klubmedlem)
Astrid Mellmølle DHV Odense (Klubmedlem)
Benjamin Mrsa VK Vestsjælland (Klubmedlem)
Carl Vilstrup Farum-Holte (Klubmedlem)
Carolina Rudniak Christensen Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Caroline Breckling Fortuna Odense Volley (Klubmedlem)
Caroline Cappelen DHV Odense (Klubmedlem)
Caroline Hellwing Randers VK (Klubmedlem)
Cassandra Marie Okkels Nielsen Sønderborg VK (Klubmedlem)
Cecilie Marie Lorenzen Sønderborg VK (Klubmedlem)
Cecilie sofie Gravesen Ølgod Idrætsforening, Volleyball (K
Celina Brest Amager VK (Klubmedlem)
Cille Bay Als DHV Odense (Klubmedlem)
Clara Windeleff Fortuna Odense Volley (Klubmedlem)
Daniel Feraru Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Ditte Bak Espersen Team Køge Volley (Klubmedlem)
Eigil Korreman Nielsen VK Holbæk (Klubmedlem)
Emil Blankholm Pedersen Nordenskov Ungdoms og IF (Klubmedlem)
Emilie Skaanes-Allo Fortuna Odense Volley (Klubmedlem)
Emil Stenstrup Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Emma Hesselholt Team Køge Volley (Klubmedlem)
Emma Spile DHV Odense (Klubmedlem)
Filippa Kjelsgaard Haderslev Volleyballklub (Klubmedlem)
Frederik Hoff VK Vestsjælland (Klubmedlem)
Frederikke Hvid Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Frederik Reilev DHV Odense (Klubmedlem)
Freja Emilie Sømberg Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Freja Foot Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Frej Eskildsen SKF KFUM (Klubmedlem)
Frej Eskildsen SKF KFUM (Klubmedlem)
Frida Kjøller Jensen Amager VK (Klubmedlem)
Frida Lyø DHV Odense (Klubmedlem)
Gustav Plesner Cornelius Amager VK (Klubmedlem)
Hannah Maria Mortensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Hannah Strauss Frederiksberg Volley (Klubmedlem)
Helene Eriksen Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Henrik Rosendal Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Hjalmer Elmbæk Madsen Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
Iben Weigelt Rasmussen Ry VK 75 (Klubmedlem)
Ida Hvid Frederiksberg VBK (Klubmedlem)
Ida Lillelund Gentofte Volley (Klubmedlem)
Ida lindhardt Blomberg Farum-Holte (Klubmedlem)
Ida Vedel Rasmussen Frederiksberg Volley (Klubmedlem)
Isabella Rudniak Christensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Iulia Gabriela Dumitrascu Sønderborg VK (Klubmedlem)
Jacob Clausen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Jacob Reher Hübner Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Jakob G. Lauritsen Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Jens Smedegaard Andersen Farum-Holte (Klubmedlem)
Jeppe Helsinghoff BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Johan Christensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Johanne Bonefeld Farum-Holte (Klubmedlem)
Johanne Greve S. Jensen Hvidovre Volleyball Klub (Klubmedlem)
Jonas G Lauritsen Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Jonathan Krogh IF Lyseng (Klubmedlem)
Josefine Lyholm DHV Odense (Klubmedlem)
Joshua Huntley VK Vestsjælland (Klubmedlem)
Kamilla Hove Farum-Holte (Klubmedlem)
Karen Sofie Leth Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Karolina Dudek Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Kasper Grønning Lyngsø BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Klara Binau Grundsøe Amager VK (Klubmedlem)
Laura Risbæk Thomsen Gentofte Volley (Klubmedlem)
Laura Thorgaard Jørgensen Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Laurits Schultz Thynebjerg Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Lea Føns Kolding VK (Klubmedlem)
Leo Borch Meyer-Jensen Amager VK (Klubmedlem)
Louise Holm Iversen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Lucas Munkholm Nicolaysen Haderslev Volleyballklub (Klubmedlem)
Ludwig Lønstrup-Kliim Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Lukas Labich Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
Lærke Pedersen Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Mads Jakobsen VK Vestsjælland (Klubmedlem)
Magnus Brandi Jensen Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Maja Dohm Hansen DHV Odense (Klubmedlem)
Maja Røeder Nielsen Varde Volley (Klubmedlem)
Marcus Bertelsen Horsyld IF (klubmedlem)
Marie Beck Nielsen Sønderborg VK (Klubmedlem)
Marie Ingeman Nielsen Randers VK (Klubmedlem)
Marie Krogh-Meibom Amager VK (Klubmedlem)
Mathilde Borup Jeppesen Gentofte Volley (Klubmedlem)
Matilde Stæhr Farum-Holte (Klubmedlem)
Melina Rekalos Amager VK (Klubmedlem)
Mia Christensen Ølgod Idrætsforening, Volleyball (K
Mikala Mogensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Nana Keller Ry VK 75 (Klubmedlem)
Nikola Carapic Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Noah Hansgaard Sønderborg VK (Klubmedlem)
Oliver Bassøe VK Vestsjælland (Klubmedlem)
Peter Ellebæk Nielsen VK Vestsjælland (Klubmedlem)
Peter Stein Brinck Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
pieter Bech Döpping Skovbakken Volleyball (Klubmedlem)
Sander Bang Nielsen DHV Odense (Klubmedlem)
Sarah Bertelsen Ry VK 75 (Klubmedlem)
Sarah Rusbjerg IF Lyseng (Klubmedlem)
Sara Røeder Nielsen Varde Volley (Klubmedlem)
Sif Holme Barkler Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Signe Nygård Fyhn S-E Volley (Klubmedlem)
Simon T. Uhrenholt Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Sofia Nørager Bisgaard Gentofte Volley (Klubmedlem)
Sormeh Alavi DHV Odense (Klubmedlem)
Stefan Mocanu Aalborg HIK (Klubmedlem)
Søren Kjærsgaard Bertelsen Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Teo Haugaard VK Vestsjælland (Klubmedlem)
Thor Husted SKF KFUM (Klubmedlem)
Tobias Møller Jørgensen BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Vera Rosthøj Frederiksberg Volley (Klubmedlem)
Victor-Emil Schultz Pedesen Amager VK (Klubmedlem)
Victor Grapenthin Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Villads Juhl Farum-Holte (Klubmedlem)

Kontaktinformationer til arrangør

Volleyball Danmark
+45 4326 2626
dvbf@volleyball.dk