Volleyball Danmark

TC Jule Camp 2017


Dato og tid

Torsdag d. 28. december 2017 kl. 12:00 til lørdag d. 30. december 2017 kl. 17:00

Tilmeldingsfrist

Lørdag d. 23. december 2017 kl. 23:55

Sted

Højby Skole, Odense
Nørrelunden 20
5260 Odense S Odense
Denmark

Arrangør

Dansk Volleyball Forbund
volleyball@lk5.dk



TC_logo

Talentcenter Vest har fornøjelsen, at byde velkommen til

TC Jule Camp

28.-30. december 2017 i Odense.

En træningslejr ÅBEN FOR ALLE ungdomsspillere, der kan være hjemmefra i 3 dage, samt spille volleyball på Teen 2 og opefter. Skal vi sætte alder på, så er 11 år grænsen nedad og opad har vi ikke nogen grænse.

Har du lyst til masser af træning og en ordentlig én på opleveren, så er det en god idé at melde dig, vigtigt er bare at du ved at vi ikke træner Kids-volley, men masser af teknik og spil.

Når man kommer til en TC Vest lejr, så deles man ind i forskellige grupper efter alder og klub. Efterhånden deles der i niveauer, hvor man træner sammen med spillere på ens eget niveau. Dette gør vi fordi vi ved at det er den bedste måde, at få mest muligt ud af det på.

Volleyball Danmarks talenthold Vest deltager på lejren. Det er en del af deres obligatoriske program.
Spillere og trænere fra klubber på Sjælland er mere end meget velkommen at deltage på lejren. Vær OBS på at der ikke laves officiel fælles-transport fra Sjælland.

Pris: 550,- kr. pr. person
Inkluderer mad fra aftensmad den 28/12 til frokost den 30/12, overnatning, træning og aktiviteter.
Talentholdspillere fra VEST har betalt for deres deltagelse via talentkontingentet.

Sidste frist for tilmelding er den 20. december Fristen bedes overholdt!!

Tilmelding:
Forældre eller klubtrænere er meget velkommen at deltage i lederstaben under lejren.
Send en mail til mb@isi.dk , hvis I gerne vil være med.

Træningssted / Indkvartering: Højby Skole, Nørrelunden 20, 5260 Odense S

Mødetid og sted: Alle mødes på Højby skole d. 28/12 kl. 12.00. Træningen starter kl. 12.30. Lejren afsluttes d. 30/12 senest kl. 16.30.

Medbring: - En god solid madpakke til frokost d. 28/12 - Sengetøj/sovepose og pude - Luftmadras/liggeunderlag - Træningstøj til 6 træningspas - Ørepropper (hvis du ikke kan tåle snorken!) - Et ekstra par knæbeskyttere - Sygesikringsbevis – De volleypapirer du fået og har.

Drengeansvarlig: Thomas Skifter – 2125 5069 - tsbertelsen@gmail.com

Pigeansvarlig: Mats Björkman – 5141 3335 - mb@isi.dk

Send SMS ved spørgsmål, hvis vi ikke tager mobilen.



Deltagerliste

Navn Klub
Agnes Mellmølle DHV Odense (Klubmedlem)
Alfred Vistisen Randers VK (Klubmedlem)
Amalie Jørgensen Fortuna Odense Volley (Klubmedlem)
Andreas Brinck Farum-Holte (Klubmedlem)
Andreas Kuhlmann Randers VK (Klubmedlem)
Andreas Vestergaard Guldager Hillerød G & I, Volleyball (Klubmedlem)
Anna Eriksen DHV Odense (Klubmedlem)
Anna Hauge Fortuna Odense Volley (Klubmedlem)
Anton Dixen Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Anton Lydolff Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Anton Spile DHV Odense (Klubmedlem)
Anton Stengaard IF Lyseng (Klubmedlem)
Bastian Juul Larsen Amager VK (Klubmedlem)
Carolina Rudniak Christensen Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Caroline Bork Terkelsen Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Caroline Breckling Rand Jensen Fortuna Odense Volley (Klubmedlem)
Caroline Cappelen DHV Odense (Klubmedlem)
Christian Lundby Andersen Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
Cille Als DHV Odense (Klubmedlem)
Daniel Vestergaard Funder GF Volleyball (Klubmedlem)
Emil Blankholm Pedersen Nordenskov Ungdoms og IF (Klubmedlem)
Emil Sand-Jensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Emil Steen Larsen DHV Odense (Klubmedlem)
Emma Louise Hesselholt Team Køge Volley (Klubmedlem)
Emma Spile Nielsen DHV Odense (Klubmedlem)
Fabian Wichmann Skovbakken Volleyball (Klubmedlem)
Frederik Reilev DHV Odense (Klubmedlem)
Frederik Vester Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Freja Emilie Sømberg Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Frida Lyø DHV Odense (Klubmedlem)
Gustav Plesner Cornelius Amager VK (Klubmedlem)
henrik Rosendal Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Iben Nyhuus Vølund Kerteminde VK (Klubmedlem)
Ioana Poenaru Kolding VK (Klubmedlem)
Jeppe Helsinghoff BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Johan Christensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Johanne Emilie Christensen Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Jonathan Hvidt Mogensen VK Holbæk (Klubmedlem)
Jonathan Krogh IF Lyseng (Klubmedlem)
Josefine Lyholm DHV Odense (Klubmedlem)
Kamilla Hove Hillerød G & I, Volleyball (Klubmedlem)
Kasper Grønning Lyngsø BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Katrine Kjærsgaard Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Kristoffer Knudsen Kerteminde VK (Klubmedlem)
Laura Krogh Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Laura Thorgaard Jørgensen Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Laurits Schultz Thynebjerg Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Lea Føns Kolding VK (Klubmedlem)
Mads D. Jensen Varde Volley (Klubmedlem)
Mads Jaquet IF Lyseng (Klubmedlem)
Mads Kaagh Møller Christensen DHV Odense (Klubmedlem)
Magnus Brandi Jensen Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Magnus Kaagh Møller Christensen Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
Maiken Malene Bendtsen Vejrup Øster Starup Vester Nebel IF (Klubmedlem
Marius Kjeldahl Nielsen Funder GF Volleyball (Klubmedlem)
Marius Lins Kerteminde VK (Klubmedlem)
Marius Stenmann Hansen Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Mathias Vad Rasmussen Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Matilde Stæhr Hillerød G & I, Volleyball (Klubmedlem)
Mikkel Gunvald Varde Volley (Klubmedlem)
Nicholas Hartby Gentofte Volley (Klubmedlem)
Nicklas Lindenhoff BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Nicole Kristensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Nikola Carapic Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Nikolaj Jarlø Gentofte Volley (Klubmedlem)
Nikola Razdorov Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Nikoline Traun DHV Odense (Klubmedlem)
Oliver Traun DHV Odense (Klubmedlem)
Oscar Hendry BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Oskar Pontoppidan Gentofte Volley (Klubmedlem)
Oskar S. B. Pedersen Varde Volley (Klubmedlem)
Patrick Kragh Petersen Kerteminde VK (Klubmedlem)
Peter Stein Brinck Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
Ranja Pil Holtze Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Rasmus Høyer Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Robert Binau Grundsøe Amager VK (Klubmedlem)
Sander Bang Nielsen DHV Odense (Klubmedlem)
sarah karoline Boe sørensen Kerteminde VK (Klubmedlem)
Sarah Rusbjerg IF Lyseng (Klubmedlem)
Sara Sofie Berthelsen DHV Odense (Klubmedlem)
Sebastian Rasmussen Hillerød G & I, Volleyball (Klubmedlem)
Simon T. Uhrenholt Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Sofie Amalie Frydensberg Jørgensen Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Sylvester Lindekilde IF Lyseng (Klubmedlem)
Søren Reimann Nordenskov Ungdoms og IF (Klubmedlem)
Thilde Neumann Skouv Kerteminde VK (Klubmedlem)
Tobias Lytje Christensen Lyngby-Gladsaxe Volley (Klubmedlem)
Tobias Møller Jørgensen BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Tobias Nyhuus Vølund Kerteminde VK (Klubmedlem)
Trine Eilstrup DHV Odense (Klubmedlem)
Victor Dalgas Boldklubben Marienlyst (Klubmedlem)
Victoria Schrøder DHV Odense (Klubmedlem)
Victoria Snerling DHV Odense (Klubmedlem)
Villads Lundby Andersen Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
Villads Napier Lyngby-Gladsaxe Volley (Klubmedlem)

Kontaktinformationer til arrangør

Dansk Volleyball Forbund
volleyball@lk5.dk