Volleyball Danmark

TC Efterårscamp 2017


Dato og tid

Lørdag d. 14. oktober 2017 kl. 12:00 til søndag d. 15. oktober 2017 kl. 17:00

Tilmeldingsfrist

Tirsdag d. 10. oktober 2017 kl. 23:55

Sted

Hyldgaard skole
Hyldgaard alle 9
7430 Ikast
Denmark

Arrangør

Volleyball Danmark
+45 51 41 33 35
mb@isi.dk

Indbydelse til

TC Efterårscamp 14–15/10 – 2017

Talentcenter Danmark har fornøjelsen, at byde velkommen til TC Camp den 14.-15. oktober 2017 i Ikast (Hyldgaardshallerne).

Campen er ÅBEN FOR ALLE UNGDOMSSPILLERENye spillere indplaceres efter individuelt niveau og alder.

Vi træner 2 gange om dagen, har en gang teori og leger med alternative aktiviteter i løbet af campen - en super mulighed for at lære volleyball, få nye venner og bare gå til den helt vildt ...

Campen har til formål at 1) samle store dele af volleydanmarks ungdom og have 2 fantastiske dage med masser af oplevelser på og udenfor banen 2) arbejde med Talentholdsspillernes udvikling og 3) opdage og måske udtage flere til de bruttutrupper, der kæmper om pladser på de U-landshold, der skal spille CEV kvalifikation i januar 2018 (årgang 2002 piger og 2001 drenge og yngre).

Som I kan se, er der flere forskellige grupper, der kommer til denne camp. Det er fedt og udfordrer os i planlægningen. Det skal nok gå, det gør det som regel, men det kan være at vi ikke er i stand til at svare på præcise spørgsmål før vi står med alle tilmeldingerne i hånden.

Hvis du er pige i årgangen 2002 eller yngre, kan du blive inviteret til at fortsætte campen frem til torsdag. Du kan eventuelt skrive eller ringe til os, hvis du mener at du måske har evnerne til at være med der.

Pris:
385,- kr. pr. person.

Sidste frist er onsdag den 1. oktober og fristen skal overholdes.
Talenthold VEST spillere, har betalt deltagergebyr via deres talentholdskontingent.

Træningssted / Indkvartering:
Hyldgaardsskolen, Hyldgaards alle 9, 7430 Ikast

Mødetid og sted:
Alle mødes på Hyldgaardskolen lørdag d. 14/10 kl. 11.30. Træning/Teori starter kl. 12.00.

Medbring:

  • OBS: En god solid madpakke til lørdag, første måltid er aftensmad lørdag
  • Sengetøj eller sovepose og pude og luftmadras/liggeunderlag
  • Træningstøj til 4 træningspas & et ekstra par knæbeskyttere
  • Ørepropper (hvis du ikke kan tåle snorken!)
  • Sygesikringsbevis
  • Din volleymappe, der hvor du opbevarer alle dine volleynoter, programmer mm. Hvis du ikke har en sådan mappe (ringbind), er det nok på tide at skaffe en og tage den med.

Din madpakke skal indeholde en god solid frokost og træningsspisning. Vi ser helst ikke, at deltagerne bare tager penge med, går og køber sandwich, pizza eller andet godt i butikkerne.

Tvivl – kontakt:

Mats Björkman, tlf. 51 41 33 35, E-mail: mb@isi.dk

Thomas Skifter, tlf. 21 25 50 59, E-mail: tsbertelsen@gmail.com

Henrik Petersen, tlf. 28 87 16 01, E-mail: hep@volleyball.dk 

Deltagerliste

Navn Klub
Adelina Pedersen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
alfred bram Gentofte Volley (Klubmedlem)
Alfred Østergaard Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Alisa Hila Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
Amanda Sariya Wunderlich Rødovre Statsskoles Volleyballklub (Klub
Anders Veje Dahlgaard Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Anna Degn Andersen Randers VK (Klubmedlem)
Anna Wulff DHV Odense (Klubmedlem)
Anton Stengaard IF Lyseng (Klubmedlem)
Astrid Mellmølle DHV Odense (Klubmedlem)
Bastian Juul Larsen Amager VK (Klubmedlem)
Carolina Rudniak Christensen Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Caroline Cappelen DHV Odense (Klubmedlem)
Caroline Krogh ASV Århus (Klubmedlem)
Cecilie Spendrup Petersen Hvidovre Volleyball Klub (Klubmedlem)
Cellina Brest Amager VK (Klubmedlem)
Christian Lundby Andersen Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
Cille Als DHV Odense (Klubmedlem)
eleonora danesin VK Langebæk (Klubmedlem)
Elias Løgstrup Sørensen Kolding VK (Klubmedlem)
Elisabeth Safari VK Holbæk (Klubmedlem)
Elisa Johansen Rødovre Statsskoles Volleyballklub (Klub
Emilie Kjær Christensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Emma Dalsgaard Team Køge Volley (Klubmedlem)
Emma Gylling VK Holbæk (Klubmedlem)
Emma Hesselholt VK Vestsjælland (Klubmedlem)
Emma Spile DHV Odense (Klubmedlem)
Frederikke Hvid Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Frederikke Krogh ASV Århus (Klubmedlem)
Frederik Reilev DHV Odense (Klubmedlem)
Freja Emilie Sømberg Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Gustav Tingager VK Holbæk (Klubmedlem)
Hannah Maria Mortensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Helene Eriksen Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Helene Toftgård Rødovre Statsskoles Volleyballklub (Klub
Henrik Rosendal Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Ida Damsgaard Lau Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Ingrid Stenkil Lajer Lyngby-Gladsaxe Volley (Klubmedlem)
Ioana Poenaru Kolding VK (Klubmedlem)
Isabella Rudniak Christensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Jacob Reher Hübner Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Jakob G. Lauritsen Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Jens Smedegaard Andersen Farum-Holte (Klubmedlem)
Jeppe Helsinghoff BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Johan Christensen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Johanne Greve S. Jensen Hvidovre Volleyball Klub (Klubmedlem)
Jonas E. Petersen Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
Jonathan Krogh IF Lyseng (Klubmedlem)
Josefine Lyholm DHV Odense (Klubmedlem)
Julie Søe Pedersen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Kamilla Ketil Hove Hillerød G & I, Volleyball (Klubmedlem)
Karen Sofie Leth Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Kasper Grønning Lyngsø BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Katrine Buhl Schrøder Farum-Holte (Klubmedlem)
Katrine Kjærsgaard Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Kevin Jepsen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Kirstine Kronborg Thomsen Skive Forenede Volleyballklubber (Klubmedlem)
Kristine Toftgård Rødovre Statsskoles Volleyballklub (Klub
Laura Jørgensen Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Laura Karlsen Team Køge Volley (Klubmedlem)
Laura Kroyer Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Lea Føns Kolding VK (Klubmedlem)
Leo Borch Meyer-Jensen Amager VK (Klubmedlem)
Lorenza Rosenkilde Lyngby-Gladsaxe Volley (Klubmedlem)
Lucas Søe Pederseb Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Lucca Pedersen Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Ludwig Lønstrup-Kliim Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Magnus Aasted BVC Esbjerg (Klubmedlem)
Magnus Kilime Hansen VK Holbæk (Klubmedlem)
Maiken Malene Bendtsen Vejrup Øster Starup Vester Nebel IF (Klubmedlem
Maja Bækgaard Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Maria Bechmann Zaupper Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Maria Degn Andersen Randers VK (Klubmedlem)
Maria Hussmann Kolding VK (Klubmedlem)
Marie Krogh-Meibom Amager VK (Klubmedlem)
Marie Tomra Andersen Aalborg HIK (Klubmedlem)
Mathilde Rafn Randers VK (Klubmedlem)
Matilde Stæhr Hillerød G & I, Volleyball (Klubmedlem)
Mette Olsen Lyngby-Gladsaxe Volley (Klubmedlem)
Nikolaj Jarlø Gentofte Volley (Klubmedlem)
Nikoline Victoria Traun DHV Odense (Klubmedlem)
Oliver Traun DHV Odense (Klubmedlem)
Olivia Massa Lyngby-Gladsaxe Volley (Klubmedlem)
Peter Stein Brinck Middelfart Volleyball Klub (Klubmedlem)
Rikke Christensen Lyngby-Gladsaxe Volley (Klubmedlem)
Robert Binau Grundsøe Amager VK (Klubmedlem)
Sander Bang Nielsen DHV Odense (Klubmedlem)
Sarah Rusbjerg IF Lyseng (Klubmedlem)
Signe Damsgaard Lau Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Signe Fyhn Kolding VK (Klubmedlem)
Silje Lindhart Sørensen Rødovre Statsskoles Volleyballklub (Klub
Sille Klestrup Christensen Farum-Holte (Klubmedlem)
Simon T. Uhrenholt Ikast KFUM Volley (Klubmedlem)
Sofia Krøier Sørensen VK Holbæk (Klubmedlem)
Sofie Amalie Frydensberg Jørgensen Rosenlund Volley (Klubmedlem)
Sofie Daniel Andersen Farum-Holte (Klubmedlem)
Sverre Padkjær Gejl Kolding VK (Klubmedlem)
Søren Kjærsgaard Bertelsen Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Vanessa Markiel Randers VK (Klubmedlem)
Victor-Emil Schultz Pedersen Amager VK (Klubmedlem)
Victor Grapenthin Bedsted KFUM (Klubmedlem)
Victoria Thomsen Farum-Holte (Klubmedlem)

Kontaktinformationer til arrangør

Volleyball Danmark
+45 51 41 33 35
mb@isi.dk